Ako bude pokračovať v roku 2016 finančná a morálna kríza v EÚ

the-strategy-1080527_640

Áno finančná aj morálna kríza zároveň. Čítate správne. Nie finančná kríza ešte neskončila ako sa nám to snažia nahovoriť mainsteamové médiá. Tak si to zrekapitulujme.

Grécko si koncom leta vydupalo ďalších 86 miliárd eur, zárukou pre veriteľov má byť fakt, že Syriza v parlamente schválila niektoré z reforiem, ktoré žiadali veritelia (EU,MMF). Bude to stačiť ? Asi sotva, keďže z nedávnej histórie vieme, že Gréci nikdy nedodržiavali dohody. Každý ekonóm vie, že dlh Grécka je fakticky nesplatiteľný, lebo krajina nemá príjmy. Ide len o udržiavanie bubliny a naťahovanie času. Následné splasnutie bude o to bolestivejšie. Fakt že Grécko nie je schopné ani len ochrániť svoju hranicu a vďaka tomu je vonkajšia hranica Schengenu prakticky deravá, len potvrdzuje že Gréci by sa mali radšej vzdať členstva v eurozone a zaviesť si drachmu ktorú by následne devalvovali. Proste nemajú na to aby mohli byť v euro klube. A čo na to politici ? Akiste ste si všimli že v tomto smere je akosi podozrivo ticho a všetci EU hodnostári sú radi že migrantská kríza prehlušila všetko ostatné. Najmä TTIP dohodu ktorú pripravujú v tichosti, a samozrejme krízu v Grécku a na Ukrajine.

Ukrajina je kapitola sama o sebe. Aj najväčší majdanovskí fanatici, už asi chápu v akom marazme sa ich krajina zrazu ocitla. Chceli zmenu, majú zmenu k horšiemu. Najviac mi je ľúto tých obyčajných  ľudí, ktorí v Kyjeve prednedávnom štrngali kľúčmi za lepšiu budúcnosť a realita je taká, že oligarchovia len posilnili svoju moc a v podstate sa ľudu životná úroveň znižuje ešte rýchlejšie než za vlády expremiéra Janukovyča. V tomto smere situáciu nevidíme ružovo, lebo Ukrajina sa podobne ako Sýria stala hracím poľom veľmocí pri geopolitickej vojne o moc nad svetom. Obyčajní ľudia sú v tejto veľkej hre len malí pešiaci ovplyvniteľní médiami. Vo svetle všetkých týchto skutočností, je zarážajúci postup EU ktorá chce zrušiť Ukrajincom vízový styk s EU. Postup je to prinajmenšom čudný, keďže USA postupujú práve opačne. Prehodnocujú bezvízový styk s krajinami.  V roku 2016 uvidíme, koľko miliárd požičiame Ukrajine z peňazí EU.

    Powered by Wordpress, Redesign Theme by Tioreo